PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Dwudziestą Dziewiątą Niedzielę Zwykłą 21 października 2018 r.

janpawel2Przez cały październik zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 18.00, w niedziele o 17.30. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci będziemy odprawiać w tym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek o 16.30.

Na Szkołę Słowa Bożego zapraszamy dziś o godz. 15.00 do domu parafialnego.

Jutro przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Jednocześnie jest to 40 rocznica rozpoczęcia pontyfikatu. Z tej okazji zapraszamy dziś na dwa wydarzenia: o 15.00 w sali teatralnej wyświetlony będzie film pt. „Karol, który został świętym" a o 19.00 w kościele odbędzie się koncert zatytułowany „Narodowa dla narodu". Wystąpi Chór Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego. W programie min. utwory Mozarta, Händla, Wacława z Szamotuł.

Zapraszamy we wtorek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00, w środę na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej po wieczornej Mszy Św.

W piątek o godz. 19.30 zapraszamy na celebrację Mszy Św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Mszę odprawiał będzie ks. Franciszek Gomułczak SAC. Na miejscu zostaną udostępnione łacińsko-polskie mszaliki.

Na wsparcie podopiecznych fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia" zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 3.149 PLN. Pieniądze zostały wpłacone na konto fundacji.

Zbliża się listopad – czas kiedy pamięcią modlitewną bardziej ogarniamy zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół i znajomych. Jak co roku przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki wypominkowe. Na tych kartkach należy wpisać imiona swoich bliskich zmarłych i w kopercie przekazać podczas zbierania tacy lub w kancelarii parafialnej. Za zmarłych polecanych naszym modlitwom pallotyni w Polsce przez cały listopad odprawiają codziennie 24 Msze Św. Jedna z nich będzie sprawowana codziennie w naszym kościele o godz. 18.30. W tej intencji będziemy też odmawiać koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na pokrycie kosztów remontu schodów przed kościołem i placu przy domu parafialnym.


Zapowiedzi przedślubne
Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Kamil Karol Strzelczyk, kawaler z par. św. Michała Archanioła w Piastowie i Sylwia Kamila Przybysz, panna z par. tutejszej
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie związku między tymi osobami jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.


Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa i opieki Królowej Apostołów w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama