Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Świętej Rodziny 30 grudnia 2018 r.

swietarodzina8Zapraszamy dziś na różaniec o godz. 17.30.

Jutro przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na nabożeństwo o godz. 18.00 i na dziękczynną Mszę Św. o godz. 18.30.

W Nowy Rok obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Św. w naszym kościele będziemy odprawiać wg porządku niedzielnego, oprócz Mszy o godz. 7.30.

W tym tygodniu z wizytą duszpasterską odwiedzimy następujące miejscowości i ulice:
W środę – Domaniewek, Gołaszew (za torami) i ul. Reymonta
W czwartek – ul. Poznańska
W piątek – ul. Zamoyskiego i ul. Kilińskiego
W sobotę – ul. Tęczowa, ul. 1 Maja, ul. Rolna, ul. Kościuszki.
W sobotę rozpoczynamy kolędę o 10.30, w pozostałe dni o 15.00.
Plan kolędy dostępny jest w gablocie i na stronie internetowej parafii.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek od godz. 7.30. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odprawimy w sobotę o godz. 18.00. Z racji kolędy nie będzie w piątek Mszy Św. dla dzieci o godz. 16.45.

W ramach przygotowania do uroczystości Objawienia Pańskiego zapraszamy przez trzy kolejne dni na następujące nabożeństwa: w czwartek, 3 stycznia o 19.15 odprawione będzie nabożeństwo w rycie bizantyjskim z udziałem wiernych obrządku wschodniego; w piątek o 19.15 modlitwa ekumeniczna w duchu Taize przygotowane przez alumnów; w sobotę o 19.30 odprawiona będzie Msza Św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (tzw. trydencka). Celebransem będzie ks. Franciszek Gomułczak SAC. Oprawę muzyczną poprowadzi Schola Gregoriana alumnów seminarium pod dyrekcją ks. Dariusza Smolarka SAC.

Orszak Trzech Króli odbędzie się w przyszłą niedzielę, 6 stycznia. Tym razem rozpocznie się Mszą Św. o godz. 10.30 w Sanktuarium w Ożarowie Maz. i przejdzie ulicami tamtejszej parafii.

Ze względu na Orszak spotkanie dla członków Żywego Różańca i wszystkich chętnych odbędzie się za dwa tygodnie, 13 stycznia po Mszy Św. o godz. 12.00.

Wszystkich Parafian i Gości niech wspiera Boże Błogosławieństwo. Święta Rodzina niech będzie wzorem miłości dla naszych rodzin i wspólnot.