PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Chrystusa Króla 24 listopada 2019 r.

christusrex3Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata jest patronalnym świętem warszawskiej prowincji pallotynów.

Zapraszamy dziś na różaniec o 17.30, na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

Szkoła Słowa Bożego odbędzie się dziś o godz. 16.00 w domu parafialnym. Spotkanie poprowadzi ks. Krzysztof Wernicki SAC.

Msza Św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w kościele.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy liturgiczny okres adwentu.

Członków Żywego Różańca i wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00.

W ramach Ogólnopolskiej inicjatywy upamiętnienia Danuty Siedzikówny ps. „Inka", sanitariuszki 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej można obejrzeć dziś wystawę przygotowaną przez Biuro Edukacji IPN - Oddział w Gdańsku. 18 letnia Danuta Siedzikówna, ps. Inka, skazana przez komunistów na karę śmierci i rozstrzelana w więzieniu przy ul. Kurkowej w Gdańsku, przez wiele kolejnych lat skazywana także na zapomnienie lub oskarżana, doczekała się w ostatnich latach społecznej rehabilitacji. Młodzi ludzie mogą dzisiaj uczyć się od Inki miłości do Ojczyzny i wiary w Boga.

W ramach pomocy świątecznej chcemy w tym roku włączyć się w akcję zainicjowaną przez strażaków z Ożarowa Maz. i okolic. Chcemy zebrać prezenty dla dzieci przebywających w szpitalach. Prosimy o lalki, samochodziki, klocki, puzzle, gry, książki, kolorowanki, kredki oraz pchacze i chodziki. Ze względu na to, że prezenty mają trafić na oddziały szpitalne prosimy, by były to rzeczy nowe. Prezenty można składać w OSP w Ożarowie Maz. do 13 grudnia bądź w domu parafialnym do 12 grudnia.

Firma Green Office Ecologic organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Z dochodów firma – we współpracy ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Missio" – wspiera projekty misyjne w Afryce.
Zużyty sprzęt komputerowy, RTV i AGD można składać do 10 grudnia do godz. 14.00 na placu przy domu parafialnym.


Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa i opieki Królowej Apostołów w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama