PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Pierwszą Niedzielę Adwentu 01 grudnia 2019 r.

adwent lampionRozpoczęliśmy Adwent – czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela w Chwale oraz czas przygotowania do Bożego Narodzenia. Dzieci zapraszamy na roraty w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek o godz. 16.30. Na roraty prosimy przynosić lampiony. Roraty poranne w tym tygodniu w poniedziałek, środę i sobotę o godz. 7.00.

Członków Żywego Różańca i wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie dziś po Mszy Św. o godz. 12.00.

Msza Św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego będzie odprawiona dziś o godz. 15.00. Celebrował będzie ks. Franciszek Gomułczak SAC. O godz. 16:30 w domu parafialnym odbędzie się prelekcja dra Adama Halamskiego na temat: "Ryt lyoński - najstarsza forma obrządku rzymskiego".

Zapraszamy dziś na różaniec o godz. 17.30, na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

W tym tygodniu przypada pierwszy pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Komunię Św. chorym do domów przyniesiemy w piątek od godz. 7.30. Dzieci ma Mszę Św. zapraszamy o godz. 16.30. Spowiedź dla dzieci od 16.00, dla dorosłych od godz. 18.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odprawimy w sobotę o godz. 18.00.

Szkoła Słowa Bożego odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w domu parafialnym. Spotkanie poprowadzi ks. Krzysztof Wernicki SAC. 

Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 16.00. Podczas tej Mszy dzieciom zostaną wręczone medaliki. Po Mszy rodziców zapraszamy na spotkanie formacyjne zatytułowane "Najlepszy Prezent Dla Twojego Dziecka". Spotkanie poprowadzą Jacek i Kasia Szemplińscy. W czasie wykładu zapewniona będzie opieka nad dziećmi. Zachęcamy, aby przyniosły one swoje ulubione gry.

Po Mszach Św. można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne i świece „Caritas".

W ramach pomocy świątecznej chcemy w tym roku włączyć się w akcję zainicjowaną przez strażaków z Ożarowa Maz. i okolic. Chcemy zebrać prezenty dla dzieci przebywających w szpitalach. Prosimy o lalki, samochodziki, klocki, puzzle, gry, książki, kolorowanki, kredki oraz pchacze i chodziki. Ze względu na to, że prezenty mają trafić na oddziały szpitalne prosimy, by były to rzeczy nowe. Prezenty można składać w OSP w Ożarowie Maz. do 13 grudnia bądź w domu parafialnym do 12 grudnia.

Przypominamy, że zużyty sprzęt komputerowy, RTV i AGD można składać na placu przy domu parafialnym do 10 grudnia do godz. 14.00.

Dom Kultury „Uśmiech" serdecznie zaprasza dzieci na „Uśmiechowe Miasteczko Mikołaja" Impreza odbędzie się dziś w godz.: 15.00-18.00 w hali namiotowej, na terenie boiska UKS „Ołtarzew" przy ul. Parkowej 16/18. W programie przewidziano wiele atrakcji!

Scena Ołtarzew zaprasza na sobotnie, popołudniowe rodzinne spotkanie filmowe. W programie familijny film animowany „Królowa Śniegu", FOTO BUDKA, konkursy z nagrodami. Dochód z cegiełek przeznaczony będzie na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących dzieciaków z naszych okolic. Spotkanie odbędzie się w przyszłą sobotę, 7 grudnia o godz. 15.30. Zapraszamy całe rodziny.

Organizujemy wyjazd zimowy dla dzieci i młodzieży do ośrodka „Bojanowe Gniazdo" w Zaniemyślu koło Poznania. Wyjazd odbędzie się w dniach 16-21 lutego. Więcej informacji i zapisy – u ks. Mariusza.


Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa i opieki Królowej Apostołów w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama