Ogłoszenia Parafialne na Zesłanie Ducha Świętego 31 maja 2020 r.

zeslanieds9Link do transmisji Mszy Św o godz. 10.30 i 12.00 https://youtu.be/F4wLRukIWOA

Na nabożeństwo majowe zapraszamy dziś o godz. 17.30.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od 20.00, na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

Fragmenty listu ks. Kard. Kazimierza Nycza:
Z uwagi na złagodzone rygory na czas epidemii, odwołuję dyspensę z dnia 26 marca 2020 r. Wracamy do zwykłych zasad, obowiązujących w prawie kościelnym, na mocy których od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. zwolnione są osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji lub mające wskazania władz sanitarnych (na przykład pozostające w kwarantannie) oraz osoby sprawujące opiekę nad chorymi i niepełnosprawnymi, co w niektórych przypadkach uniemożliwia im udział w niedzielnej Eucharystii. [...]
Przypominam wszystkim wiernym o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej Komunii św. Okres ten kończy się 7 czerwca br., w Uroczystość Trójcy Świętej. Wiąże się z tym sakramentalna spowiedź, którą należy odbyć nawet jeśli w czasie pandemii wyrażaliśmy doskonały żal oczyszczający z grzechów ciężkich. Bardzo proszę wszystkie parafie o umożliwienie w najbliższych dniach spowiedzi św. wszystkim wiernym oraz o upowszechnienie informacji o czasie sprawowania sakramentu pokuty i pojednania.
Choć restrykcje łagodnieją, groźna epidemia trwa nadal. Bardzo proszę o odpowiedzialne zachowania zwłaszcza w zgromadzeniach liturgicznych, o stosowanie maseczek, zachowywanie higieny i wszystkich obowiązujących zasad w miejscach kultu. Podczas pandemii preferowane jest przyjmowanie Komunii św. na rękę. Mimo to duszpasterze nie powinni odmawiać możliwości udzielania Najświętszego Sakramentu do ust, z zachowaniem przepisów higienicznych. Proszę o godne zorganizowanie udzielania Komunii św. w obu formach, z właściwym ich rozdzieleniem.
Całość listu dostępna na stronie archidiecezji

Od poniedziałku do soboty włącznie w naszym kościele będzie dodatkowa okazja do spowiedzi codziennie od godz. 17.00 do wieczornej Mszy Św.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Prosimy, by telefonicznie bądź mailowo zgłaszać osoby, do których księża mają przynieść Komunię Św. w pierwszy piątek.

Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odprawimy w sobotę o godz. 18.00.

Dziękujemy serdecznie za wszelkie wyrazy życzliwości i wsparcia. Pamiętamy o was w naszej codziennej modlitwie.

Wszystkim parafianom, osobom modlącym się w naszym kościele oraz tym, którzy łączą się z nami podczas transmisji życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa i opieki Królowej Apostołów.