PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Palmową 28 marca 2021 r.

ukrzyzowanie2Transmisja Mszy Św. o godz.10.30 i 12.00 na:
https://www.facebook.com/wiarawczasachzarazy/live/

Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień.

Według obecnie ustalonych limitów, do kościoła na nabożeństwa mogą wejść 34 osoby. Dodatkowo w przedsionku jest jeszcze przestrzeń dla 1 osoby na górze (przy drzwiach kościoła) i 2 osób na holu przy furcie. Pamiętajmy o zachowaniu dystansu i o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk. Osoby, które korzystają z dyspensy od niedzielnej Mszy Św. zachęcamy do duchowej łączności poprzez transmisje telewizyjne bądź internetowe.

O 17.15 zapraszamy na ostatnie w tym roku Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Jak co tydzień zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu we worek od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

Ze względu na obostrzenia ks. Kardynał wydał zgodę, by w Wielki Czwartek sprawować dwie Msze Św. Będą one odprawione o godz. 16.00 i 18.30. Po drugiej Mszy nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji i możliwość indywidualnej modlitwy do godz. 22.00.

W Wielki Piątek o godz. 15.30 rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego a o 16.00 odprawimy pierwszą Liturgię Męki Pańskiej. O 18.00 odprawiona będzie Droga Krzyżowa a o 18.30 drugi raz będziemy sprawować Liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do indywidualnej adoracji przy Grobie Pańskim do północy a następnie w sobotę od godz. 7.30. Przypominamy, że w Piątek obowiązuje nas post ścisły.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od godz. 9.00 co 15 min do godz. 14.00. Poświęcenie się odbywać na zewnątrz przy figurze Matki Bożej. Dla uniknięcia tłoku nie będziemy ustawiać stołów na koszyki, tylko każdy będzie trzymał swój koszyk przy sobie.

Obchody Wielkiej Nocy rozpoczniemy Liturgią Wigilii Paschalnej o godz. 21.00. Prosimy przynieść ze sobą świece. W tym roku nie będzie procesji rezurekcyjnej.

W Niedzielę Wielkanocną Msze Św. będziemy odprawiać jak w każdą niedzielę: o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Między Mszami do godz. 13.30 będzie można indywidualnie przystąpić do Komunii Św.

Okazja do spowiedzi będzie w poniedziałek, wtorek i środę od 18.00 do 20.00 (lub dłużej – do ostatniego chętnego). W czwartek i piątek możliwość spowiedzi po wieczornej liturgii do 22.00. Nie będzie spowiedzi w Wielką Sobotę.

Linki do transmisji Triduum Paschalnego podamy na naszej stronie internetowej.


Zapowiedzi przedślubne
Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Grzegorz Hieronim Pietrzak, kawaler z par. tutejszej i Karolina Najkowska, panna z par. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Warszawie-Ursusie
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie związku między tymi osobami, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.


Wszystkich Parafian, osoby modlące się w naszej świątyni oraz tych, którzy łączą się z nami przez transmisje internetowe niech wspiera Boże Błogosławieństwo i opieka Królowej Apostołów.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama