PDFDrukujEmail

Śmierć ks. Romana Foryckiego SAC

W imieniu całej Rodziny Pallotyńskiej, Współbraci należących do polskich Prowincji Chrystusa Króla i Zwiastowania Pańskiego, Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego, członków i współpracowników Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego w Polsce, a w sposób szczególny Wspólnoty Wyższego Seminarium Duchownego SAC w Ołtarzewie, pragniemy przekazać przepełniającą głębokim smutkiem wiadomość o tragicznym wypadku, w którym zginął, w dniu 25 czerwca 2011 r., w wieku 75 lat,

Śp. ks. dr Roman Forycki SAC (*1936+2011)

nasz drogi Współbrat, wysoce szanowany i uznawany wykładowca filozofii, były radca prowincjalny, były rektor seminariów duchownych – pallotyńskiego w Ołtarzewie i diecezjalnego w Ełku, wybitny znawca i propagator apostolstwa laikatu oraz niezwykle ceniony kierownik życia duchowego.

Zginął tragicznie w wypadku samochodowym, do którego doszło 25 czerwca 2011 r., około godz. 14.00, w Mostowie, na trasie Koszalin-Bobolice.

Pogrzeb będzie miał miejsce we czwartek 30 czerwca 2011 r. w kościele seminaryjnym pw. Królowej Apostołów w Ołtarzewie. O godz. 9.00, przywiezienie ciała i modlitwa przy trumnie Zmarłego. O godz. 11.00, Msza św. pogrzebowa, pod przewodnictwem ks. abp Henryka Hosera SAC. Po Mszy, ceremonia pożegnania i złożenie ciała do grobu w pallotyńskiej kwaterze na cmentarzu w Ołtarzewie.

Niech Bóg, obdarzając Go życiem wiecznym, wynagrodzi mu całe dobro czynione dla Jego chwały oraz wszelkie trudy wędrówki drogami życia doczesnego!

Współbracia Pallotyni wraz z całą Rodziną Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego

Za: www.pallotyni.pl

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama