PDFDrukujEmail

Rekolekcje Wspólnoty Wieczernikowej

Pax Christi!
Przesyłamy zdjęcia z rekolekcji wspólnoty „Wieczernik”, które tym razem odbyliśmy w Górach Świętokrzyskich, w pallotyńskim domu w Świętej Katarzynie. Przedstawiają one naszą modlitwę, podróże oraz kilka obrazów z czasu wolnego.
W tym roku w grupach przeżywaliśmy rekolekcje pierwszego i i trzeciego stopnia. Prowadziła je ekipa w składzie ks. Marcin Kunat SAC, s. Lucyna Trzonkowska SAC, s. Zofia Trzonkowska SAC, p. Barbara Pielas (jako animator muzyczny) oraz nasi wspaniali animatorzy: Joanna Mazurkiewicz i Damian Skurczyński.
Rekolekcje trzeciego stopnia były zatytułowane „Czas Kościoła”. Wiele uwagi poświęciliśmy spojrzeniu na pierwotny Kościół z jego siłą, zaletami oraz problemami. Szczególne w tych rekolekcjach były jednak tematy o Uczcie Baranka i Nowym Jeruzalem.
Rekolekcje pierwszego stopnia dotyczyły samego Jezusa Chrystusa, zaczynając od jego działalności na ziemi, a szczególnie powołaniu uczniów. Wielkim przeżyciem dla uczestników było przedstawienie sądu nad Jezusem, w którego przygotowaniu brały udział także osoby z pozostałych stopni.
W tym roku oprócz pierwszego i trzeciego stopnia wyjechała grupa Młodego Apostoła, która od przyszłego roku może rozpocząć formację wieczernikową. Poznawali oni Ewangelię według św. Łukasza i według niego weryfikowali swoje życie.
Nie zabrakło też czasu na relaks. Pierwszym szczytem przez nas zdobytym była Łysica. Oprócz tego odbywaliśmy m.in. wyprawy do pobliskiego parku rozrywki oraz Juraparku w Bałtowie.
Kolejne zdjęcia .doślemy wkrótce.
Szczęść Boże!
Grzegorz Pietrzak, uczestnik trzeciego stopnia rekolekcji

Pax Christi!

Przesyłamy zdjęcia z rekolekcji wspólnoty „Wieczernik”, które tym razem odbyliśmy w Górach Świętokrzyskich, w pallotyńskim domu w Świętej Katarzynie. Przedstawiają one naszą modlitwę, podróże oraz kilka obrazów z czasu wolnego.

W tym roku w grupach przeżywaliśmy rekolekcje pierwszego i i trzeciego stopnia. Prowadziła je ekipa w składzie ks. Marcin Kunat SAC, s. Lucyna Trzonkowska SAC, s. Zofia Trzonkowska SAC, p. Barbara Pielas (jako animator muzyczny) oraz nasi wspaniali animatorzy: Joanna Mazurkiewicz i Damian Skurczyński.

Rekolekcje trzeciego stopnia były zatytułowane „Czas Kościoła”. Wiele uwagi poświęciliśmy spojrzeniu na pierwotny Kościół z jego siłą, zaletami oraz problemami. Szczególne w tych rekolekcjach były jednak tematy o Uczcie Baranka i Nowym Jeruzalem.

Rekolekcje pierwszego stopnia dotyczyły samego Jezusa Chrystusa, zaczynając od jego działalności na ziemi, a szczególnie powołaniu uczniów. Wielkim przeżyciem dla uczestników było przedstawienie sądu nad Jezusem, w którego przygotowaniu brały udział także osoby z pozostałych stopni.

W tym roku oprócz pierwszego i trzeciego stopnia wyjechała grupa Młodego Apostoła, która od przyszłego roku może rozpocząć formację wieczernikową. Poznawali oni Ewangelię według św. Łukasza i według niego weryfikowali swoje życie.

Nie zabrakło też czasu na relaks. Pierwszym szczytem przez nas zdobytym była Łysica. Oprócz tego odbywaliśmy m.in. wyprawy do pobliskiego parku rozrywki oraz Juraparku w Bałtowie.

Kolejne zdjęcia doślemy wkrótce.

Szczęść Boże!

Grzegorz Pietrzak - uczestnik trzeciego stopnia rekolekcji

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama