PDFDrukujEmail

Zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela

W programie: Lizbona – Ajustrel – Fatima – Batalha – Alcobaca – Nazare - Tomar – Santarem – Obidos – Braga – Santiago de Compostela– Rejs po rzece Douro w Porto – Coimbra – Sintra – Cabo da Roca – Cascais – Lizbona

Termin: 17.09 – 25.09.2013
Cena: 3390 PLN + 100 EUR / os

Dzień 1: Polska – Portugalia
O ustalonej porze w godzinach rannych spotkamy się na Mszy Świętej rozpoczynającej pielgrzymkę. Następnie transfer grupy na lotnisko Okęcie w Warszawie. Odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Portugalii. Po przylocie do Lizbony transfer do hotelu w ok. Lizbony. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: Lizbona
Rano po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Portugalii od stolicy kraju - Lizbony. Zobaczymy perłę architektury portugalskiej – manueliński klasztor Hieronimitów, słynną wieżę Belem i pomnik Odkrywców. Następnie urokliwymi uliczkami starej Lizbony podejdziemy do: Kościoła p/w. Św. Antoniego (gdzie urodził się św. Antoni), Katedry gdzie od wieków szczególną czcią otaczany jest patron miasta – św. Wincenty oraz zamku św. Jerzego, skąd roztacza się wspaniała panorama na całą stolicę Portugalii. W godzinach popołudniowych przejedziemy do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3: Ajustrel, Fatima
Rano śniadanie w hotelu. Przejazd w kierunku Fatimy. Udamy się do przysiółka Ajuster, gdzie znajdują się domy dzieci, którym objawiła się Matka Boża. Następnie weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej, urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Droga ta prowadzi trasą, którą dzieci pokonywały do Cova da Iria. Przejazd do Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, podczas, których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie, nawiedzimy: Kaplicę Objawień - serce tego sanktuarium, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Wieczorem obiadokolacja i nocleg. Po kolacji weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami.

Dzień 4: Batalha, Alcobaca, Nazare
Rano po śniadaniu i Mszy Świętej udamy się do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV - XVI wiek). Następnie udamy się do Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria wpisany na listę UNESCO. Stąd przejedziemy do Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Na szczycie urwistej skały w średniowieczu powstało niewielkie miasteczko Sitio. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki  N.M.P. oraz wielu cudów. Nazare sławne jest również jako kurort chlubiący się z powodu szerokiej, piaszczystej plaży. Wieczorem wrócimy do hotelu w Fatimie, obiadokolacja, nocleg. Wieczorem po kolacji weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami.

Dzień 5: Tomar, Santarem, Obidos
Po śniadaniu wyjedziemy do Tomar. Zwiedzimy Zamek Rycerzy Chrystusowych (dawni Templariusze). Następnie udamy się do Santarem, pięknego miasteczka, w którym miał miejsce cud eucharystyczny. Dalej udamy się do Obidos, uroczego miasteczka zwanego "miastem ślubów", ponieważ zgodnie z wielowiekową tradycją królowie portugalscy ofiarowali swym wybrankom to miasto w prezencie, w dniu ślubu. Wieczorem powrót do hotelu w Fatimie. Obiadokolacja, nocleg. Po kolacji weźmiemy udział w fatimskim nabożeństwie różańcowym oraz procesji ze świecami.

Dzień 6: Braga, Santiago de Compostela
Śniadanie w hotelu. Następnie przejedziemy do Hiszpanii do Santiago de Compostela. Po drodze zatrzymamy się na obrzeżach miasta Bragi – dawnej siedziby Prymasa Portugalii. Nawiedzimy tam Sanktuarium Dobrego Jezusa na Górze, gdzie szczególnie uroczyście obchodzone są Święta Wielkanocne. Następnie przejedziemy do Santiago de Compostela. Nawiedzimy Katedrę, w której znajdują się relikwie Jakuba Apostoła, zobaczymy słynny Portyk Chwały oraz drzwi otwierane tylko w Roku Jubileuszowym. Nawiedzimy także kryptę w której oddamy cześć Apostołowi Jakubowi. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: Rejs w Porto, Coimbra
Rano po śniadaniu wyjedziemy z Santiago de Compostela. Następnie dotrzemy do Porto, największego miasta w północnej Portugalii, sięgającego korzeniami czasów rzymskich, cudownie zlokalizowanego na zboczach wzgórz otulających ujście rzeki Douro do oceanu. Zasmakujemy widoków miasta w czasie rejsu po „Złotej Rzece” jak nazywana jest Douro. Następnie przejedziemy do Coimbry, historycznej stolicy Portugalii z założonym w 1290 r. uniwersytetem ze słynną barokową Biblioteką Joanina. Po zakończonym zwiedzaniu wrócimy do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem uczestniczyć będziemy w przepięknym nabożeństwie różańcowym z lampionami. Nocleg

Dzień 8: Sintra, Cabo de Roca, Cascais
Rano po śniadaniu przejedziemy do Sintry, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W centrum zobaczymy Pałac Narodowy. W tym dniu udamy się także na Cabo da Roca - przylądek, który jest najdalej wysuniętym na Zachód punktem Europy. Jest to skalisty cypel z latarnią morską, wznoszący się na wysokość 140 m ponad falujący Atlantyk, z którego roztacza się przepiękny widok na bezkresny ocean. Następnie przejedziemy trasą nadmorską, zatrzymując się na odpoczynek w miejscowości Cascais. Wieczorem przyjedziemy do hotelu w ok. Lizbony. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9: Lizbona
Rano po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Msza Św. w Sanktuarium Cristo Rei. Czas wolny na zakupy w centrum Vasco da Gama. Następnie przejedziemy na lotnisko w Lizbonie. Odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Warszawy. Lądowanie na lotnisku Okęcie. Zakończenie pielgrzymki.

CENA ZAWIERA:
Przelot portugalskimi liniami lotniczymi na trasie Warszawa – Lizbona – Warszawa;
Transfery autokarem na trasie całej pielgrzymki;
8 noclegów w hotelach *** (pokoje 2 - osobowe z łazienkami, możliwość pokoi 3 - os);
Wyżywienie 2 x dziennie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji
Ubezpieczenie Signal Iduna: KL (10 000 EUR) i NNW (5 000 PLN), bagaż (800 PLN);
Opiekę polskojęzycznego pilota;
Przedstawiony program zwiedzania;
Podatek VAT.

CENA W PLN NIE ZAWIERA: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu (ok. 100 EUR – płatne u pilota w autokarze); ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej; ubezpieczenia od chorób przewlekłych, napojów do obiadokolacji, transferu z parafii na i z lotniska Okęcie w Warszawie, świadczeń nie wymienionych w ofercie.

Zapisy u ks. Proboszcza

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama