PDFDrukujEmail

Podziwianie Krakowa

altDzisiejszego dnia, wczesnym rankiem wybraliśmy się do Krakowa. Wraz z przewodnikiem wkroczyliśmy na teren KRAKOWSKIEGO RYNKU. Byliśmy świadkami uroczystego odsłonięcia tryptyku w Kościele Mariackim oraz hejnał z wieży. Udało nam się dostać na szczyt wieży w Kościele Mariackim i trębacz będący na niej opowiedział nam kilka ciekawych historyjek. Potem przespacerowaliśmy się do Bramy Floriańskiej i Barbakanu, gdzie dowiedzieliśmy się jak wyglądały najazdy na Kraków. Byliśmy również w budynku pierwszego Uniwersytetu Krakowskiego założonego przez Króla Polski Św. Jadwigę – Collegium Maius. Po drodze oczywiście zaliczyliśmy zabawę przy fontannie. Po dojściu do wieży Ratusza dostaliśmy trochę czasu wolnego. Zjedliśmy pyszne lody, obwarzanki i kupiliśmy kilka pamiątek. Przez słońce byliśmy wykończeni. Gdy wróciliśmy do ośrodka jedliśmy obiadokolację, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej i czekała na nas niespodzianka. Mianowicie był to GÓRAL pan Piotr z instrumentami podhalańskimi. Opowiadał nam wiele ciekawych rzeczy i pokazywał instrumenty, które część z nas widziała pierwszy raz w życiu. Pośpiewaliśmy trochę i dobrze się bawiliśmy.

Sprawozdanie przygotowali: Michał i Szymon

i jak wykle kilka zdjęć...

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama