PDFDrukujEmail

Informacje o kościele i o kwarantannie w WSD

Drodzy Parafianie!

Sprawowanie Liturgii w pustym kościele jest trudnym doświadczeniem zarówno dla Was - parafian, jak i dla nas – duszpasterzy. W aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju oraz ze względu na kwarantannę wspólnoty seminaryjnej, kościół musi pozostawać zamknięty dla wiernych. Jest on sercem parafii, dlatego – biorąc pod uwagę liczne prośby – w nim właśnie sprawujemy Liturgie, transmitowane online przez TV Misericordia.

Jednocześnie chcę wyraźnie oświadczyć, że główny gmach seminarium (w którego bryle znajduje się też kościół) od lipca jest w remoncie i nikt w nim nie mieszka. Nikt ze wspólnoty seminaryjnej obecnie nie wchodzi do kościoła. Po 21 marca alumni nie uczestniczyli też we Mszach św. kościele, ani w niedzielę, ani w dni robocze. Czasowa separacja wspólnoty seminaryjnej i parafialnej nastąpiła już trzy tygodnie temu. Jak wiecie, mieszkamy też w osobnych budynkach. Dlatego nie jesteśmy objęci kwarantanną. Aktualnie nie spotykamy się ze sobą. Nie korzystamy również z seminaryjnej kuchni. Przeprowadzone w środę testy potwierdziły, że nikt z nas, duszpasterzy parafialnych, mieszkających w domu parafialnym, nie został zainfekowany koronawirusem. To owoc przestrzeganych rygorystycznie od kilku tygodni zasad ostrożności. Przestrzeń kościoła parafialnego jest więc absolutnie bezpieczna i dlatego sprawujemy w nim Liturgie, choć bez udziału wiernych do zakończenia kwarantanny wspólnoty seminaryjnej.

Dziękuję wszystkim za wsparcie, zrozumienie i gorliwą modlitwę o rychłe zakończenie tego trudnego dla nas wszystkich czasu. Jako duszpasterze parafialni staramy się zapewnić taki rodzaj posługi, jaki w tej chwili jest możliwy, bez narażania kogokolwiek i stosując się do wszelkich nakazów Rządu RP i wytycznych Episkopatu Polski oraz biskupa miejsca.

ks. Jacek Smyk SAC - proboszcz parafii

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama