PDFDrukujEmail

Od 3 maja kościół ponownie otwarty!

Drodzy parafianie i sympatycy!
Z powodu sytuacji epidemicznej i kwarantanny w Seminarium nasz kościół niemal od miesiąca był zamknięty.
Przez ten czas sprawowaliśmy w nim liturgię jedynie we trzech: proboszcz, wikary i diakon. Z seminarium nikt w kościele nie odprawiał ani nie uczestniczył w liturgii (modlili się i nadal się modlą w domowej kaplicy).

Przypominamy również, że w głównym budynku, do którego należy kościół, od końca czerwca 2019 r. trwa remont i od tego czasu nikt tam nie mieszka.
Uwzględniając te okoliczności postanowiliśmy w porozumieniu z władzami Miasta i Gminy oraz z Sanepidem, że możemy kościół na powrót udostępnić dla wiernych. Dla bezpieczeństwa otoczenie kościoła zostało poddane dezynfekcji wodą wysokoozonowaną. 

Od najbliższej niedzieli, 3 maja można znów uczestniczyć osobiście w nabożeństwach. Oczywiście obowiązują nas limity takie same, jak w całym kraju (1 osoba/15 m2.). W kościele może przebywać 45 osób (nie wliczając w to księdza, organisty itp.). Dodatkowo w przedsionku przy drzwiach kościoła - 2 osoby a na holu przy furcie - 3 osoby.
Pamiętajmy o zachowaniu dystansu, o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk przed wejściem.

W niedziele będziemy transmitować na YT Msze Św. o godz. 10.30, 12.00 i o 18.00 (wraz z nabożeństwem majowym o 17.30). W dni powszednie transmisje wieczornej Mszy Św. na FB mogą być na życzenie (jeśi np. ktoś zamówił intencję a nie może być fizycznie obecny).

Linki do transmisji w niedzielę, 3 maja:
Msza Św. godz. 10.30 https://youtu.be/pqHj_e9kWOA
Msza Św. godz. 12.00 https://youtu.be/g6V-8F_Ujq4
Nabożeństwo majowe godz. 17.30 https://youtu.be/9Wjv8DBy32M
Msza Św. godz. 18.00 https://youtu.be/ul2BGYFBT5I

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama