PDFDrukujEmail

Wieczór kolęd w Ołtarzewie

IMG_4479Utworem Trumpet Voluntary Gordona Young'a w wykonaniu ks. Dariusza Smolarka SAC i kl. Jana Davida SAC rozpoczął się w ubiegłą niedzielę 14-sty Wieczór Kolęd w kościele seminaryjno-parafialnym w Ołtarzewie. W ten wyjątkowy czas wysłuchaliśmy ponad 40 utworów, które przygotowały chóry, zespoły, schole oraz soliści. Oprócz pięknych polskich kolęd zabrzmiały również nowe, nieznane w jeżykach angielskim czy też ukraińskim. Gościem specjalnym spotkania był duet Angelicus z Kijowa: Aleksander i Natalia Jurkowscy. Oprócz nich na scenie zaprezentowały się: Schola Gregoriana i Chór Seminaryjno-Parafialny Cantus Firmus pod dyrekcją ks. Dariusza Smolarka, Chór Kameralny Ab imo Pectore pod dyrekcją pana Mariusza Latka, Łukasz Brzezina – uczeń III klasy Gimnazjum Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie akordeonu prof. Klaudiusza Barana, Wesołe wdówki z Domu Kultury Uśmiech z filią w Józefowie, zespół Ożarowiacy oraz Ożarowskie Kumoszki pod dyrekcją pana Waldemara Dąbrowskiego, zespół dziecięcy Owieczki Pallottiego, który przygotowała Dorota Zielińska, Schola Młodzieżowa z parafii p.w. Królowej Apostołów z Ołtarzewa wraz z kl. Radkiem Wileńskim SAC. Na deser został zespół Ad hoc w składzie Gosia Grot (voc), Agnieszka Piotrowska (voc), Maciej Krysa (g), Marcin Zdunik (cello), ks. Proboszcz Jacek Smyk SAC (bg), który przedstawił współczesne aranżacje znanych kolęd.

Chwile, które spędziliśmy jeszcze w bożonarodzeniowym nastroju, były dla nas nie tylko czasem, gdzie słuchaliśmy koncertu, ale była to również modlitwa. Kolędy są bowiem sposobnością do tego, by pogłębiać więzi, które między nami się tworzą. Spotkanie zakończyliśmy uroczystym śpiewem kolędy Oj, maluśki. Szczególne podziękowania zostały skierowane do ks. Dariusza Smolarka SAC, dzięki któremu od tylu lat możemy cieszyć się wspólnym kolędowaniem w naszej świątyni.

Patronami medialnymi wieczoru było Radio Niepokalanów oraz radio internetowe Pallotti.fm. Retransmisja naszego spotkania na falach Radia Niepokalanów odbędzie się 23 stycznia o 18:00 i 21:30, a w Pallotti.fm już można wysłuchać kolęd z tego wieczoru.

W Galerii jest już trochę zdjęć z koncertu

kl. Grzegorz Świecarz SAC

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama