PDFDrukujEmail

Uroczystości ku czci św. Wincentego Pallottiego

 

Uroczystymi nieszporami rozpoczęło się świętowanie narodzin dla nieba naszego Założyciela - św. Wincentego Pallottiego. W sobotę Mszy Św. przewodniczył ks. Zenon Hanas SAC. W homilii dzielił się swoimi odkryciami i przeżyciami z czasu gdy mógł bliżej poznawać św. Wincentego podczas swego sześcioletniego pobytu w Rzymie jak wicegenerał. Oprawę muzyczną przygotowała seminaryjna schola gregoriańska.
Wieczorem tego dnia jeszcze raz rozbrzmiał w kościele chorał gregoriański podczas łacińskich nieszporów o św. Wincentym.
Obchody przedłużone zostały na najbliższą niedzielę, by jak najwięcej osób z ołtarzewskiej parafii mogło oddać cześć św. Wincentemu. Mszy Św. o godz. 12.00 przewodniczył ks. Rektor Tomasz Skibiński SAC.  Homilię wygłosił ks. Krzysztof Wernicki SAC, który zachęcał, byśmy na wzór św. Wincentego nieustannie przeżywali zachwyt Bogiem i Jego Nieskończoną Miłością. Mszę Św. uświetnił swym śpiewem chór parafialno-seminaryjny "Cantus Firmus".
Miłym akcentem na zakończenie obchodów był wieczorny koncert kolęd w wykonaniu Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Dariusza Zimnickiego. Zaprezentowali wspaniałe opracowania tradycyjnych kolęd oraz współczesnych pieśni bożonarodzeniowych. (JS)
Zapraszamy do Galerii ;)

 

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama